Pakistan Vizesi için Gerekli Evraklar


Pakistan vizesi işlemleri için gerekli olan Pakistan vizesi evrakları aşağıda listelenmiştir.


Pakistan Vizesi 
Örneği


1. Pasaport (Orjinal)

* Pakistan seyahatiniz için gerekli olan Pakistan Ticari Vize etiketinin pasaportunuza yapıştırılması için mutlaka pasaportunuzda en az iki boş sayfa bulunması gerekir.
* Pasaportunuzun geçerlilik süresi talep edilen pakistan vizesi'nin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır.
* Pakistan Vizesi'nin alınması için pasaportunuzun fotoğraflı sayfasında yer alan kısmı mutlaka imzalı olması gerekmektedir.

2. Pakistan Vizesi Fotoğrafı

* 1 Adet Fotoğraf arka fonu beyaz son ( 3 ay içerisinde çekilmiş olmalı ) 
* Vesikalık Fotoğrafın Özellikleri 3,5x4,5 Ölçülerinde olmalı Fotoğraf Örnegi

3. Pakistan Vizesi başvuru formu 

* Pakistan Vize başvuru formları, Urduca ve İngilizce dilinde yazılı olduğundan dolayı Marina Turizm personelleri tarafından Başvuru Formları eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazılacaktır. Başvuru formlarını hazırlayan Personellerimiz aynı zamanda Pakistan Cumhuriyeti Vatandaşları olup bu sayede Başvuru formlarınızın eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktayız.

4. Antetli Kağıda Yazılmış Dilekçe

Pakistan Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları , Çalıştığı işyerinden Pakistan Konsolosluğu'na hitaben şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ingilizce veya urduca dilekçe.
* Pakistan Vizesi Talep Dilekçesinde; Vize başvuru sahibinin Şirketteki meslek ve görev bilgilerini Pakistan'a gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin amacı ve kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.

5. SGK İşe Giriş Bildirgesi

* Pakistan Vizesi'nin alınabilmesi için SGK' alınmış Güncel İşe Giriş Bildirgesi

6. Vergi Levhası 

* Pakistan Vizesi için gerekli evraklardan biride 'Çalıştıgınız veya sahibi oldugunuz işyerine ait güncel Vergi levhası fotokopisi

7. Faliyet Belgesi

* Pakistan Vizesi İşlemleri İçin gerekli belgeler arasında yer alan Faaliyet belgesi fotokopisi gerekmektedir.

8. İmza Sirküleri

 * Pakistan Konsolosluğu'nun vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için Pakistan vizesi alınması şartlarından biride Şirketin İmza sirküleri fotokopisi talep etmektedir.

9. Ticari Sicil Gazetesi

 * Pakistan Konsolosluğu'nun vize için talep ettiği evraklardan biride Ticari sicil gazetesi fotokopisidir

10. Ticari Davetiye

* Pakistan Konsolosluğu'nun ticari vize için talep ettiği evraklardan biride Pakistan'da irtibatta oldğunuz şirketten ingilizce veya urduca yazılmış Pakistan Ticaret odası onaylı Ticari davetiye gerekmektedir.
Davetiye'de Pakistan"a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaport seri numarası ve pasaport bitiş tarihine dair göstergeler bulunmalıdır. Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan şirket tarafından masrafların karşılanacağına dair bilgileri içermelidir. 

11. Banka Hesap Ekstresi

* Güncel tarihli bankadan alınmış son 3 aylık Banka hesap ekstresi dökümü Pakistan Vizesi almak için Pakistan Konsolosluğu'nun vize için talep ettiği evraklardan biridir.

12. Otel Rezervasyonu 

* Pakistan Vizesi almanın önemli kriterlerinden bir taneside Pakistan'da konaklyacagınız otelden Konfirmeli Rezervasyon Belgesi , Otel Tarafından kaşeli ve imzali bir şekilde size yollaması geremektedir.. Dilediğiniz takdirde acentamız sizin adınıza Pakistan'da anlaşmalı olduğumuz otellerden Konfirmeli rezervasyon belgesini sağlayacaktır. 

13. Uçak Bileti Rezervasyonu

* Pakistan Vize İşlemleri İçin gerekli belgeler arasında yer alan uçak bileti rezervasyonu acentamız tarafından hazırlanacaktır.

 

Evraksız Pakistan Vizesi

 

1. Pasaport (Orjinal)

Pakistan seyahatiniz için gerekli olan Pakistan Ticari Vize etiketinin pasaportunuza yapıştırılması için mutlaka pasaportunuzda en az iki boş sayfa bulunması gerekir.
* Pasaportunuzun geçerlilik süresi talep edilen pakistan vizesi'nin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır.
* Pakistan Vizesi'nin alınması için pasaportunuzun fotoğraflı sayfasında yer alan kısmı mutlaka imzalı olması gerekmektedir.

2. Pakistan Vizesi Fotoğrafı

* 1 Adet Fotoğraf arka fonu beyaz son ( 3 ay içerisinde çekilmiş olmalı ) 
* Vesikalık Fotoğrafın Özellikleri 3,5x4,5 Ölçülerinde olmalı Fotoğraf Örnegi

 

Pakistan Vizesi Ücretleri

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
3 Ay/ 15 Gün Turistik 1 Girişli 1 Girişli 170 USD
3 Ay/ 15 Gün Turistik - Evraksız 1 Girişli 1 Girişli 300 USD
3 Ay/ 30 Gün Ticari 1 Girişli 1 Girişli 205 USD
3 Ay/ 30 Gün Ticari - Evraksız 1 Girişli 1 Girişli 400 USD
3 Ay/ 30 Gün Özel Ziyaret 1 Girişli 1 Girişli 170 USD
1 YILLIK Ticari Çok Girişli 2 İş Günü 460 USD
1 YILLIK  Ticari - Evraksız Çok Girişli 2 İş Günü 700 USD

* 2017 Pakistan Vizesi Fiyat Listesi Olup Ücret tablosunda yazılı olan Fiyatlar geçerlidir.
* Yukarıda Yazılı olan Fiyatlarımıza Kargo&Kdv Dahil değildir.
* Pakistan Vizesi fiyatlarımıza Pakistan Konsolosluğu  harçları ve hizmet bedelimiz dahildir.
* Yukarıda belirtilen fiyatlara ilave bir ücret talep edilmez. 
* Kargo&Kurye Ücretleri Müşteriye Aittir.

* Pakistan vize işlemleri için geriye kalan diğer evraklar Marina Turizm tarafından temin edilecektir.

Türkiye’nin her hangi bir ilinden alınmış pasaportlara Marina TurizmPakistan vizesi başvuru müracatlarını gerçekleştirmektedir. 

* Pakistan Vize işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.

* İstanbul'da ikamet eden müşterilerimiz bizzat ofisimize gelerek yada görevlendirecekleri kişi aracılıgıyla veya Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Pakistan Vize müracatında bulunabilirler.

* Diger şehirlerden Pakistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz evraklarını bize Yurtiçi kargo&Aras kargo ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Yorum gönderiliyor lütfen bekleyiniz...
Whatsapp
+90 538 954 74 58
E-mail
info@marinaturizm.com
Telefon
+90 212 530 04 31
© 2017 Marina Turizm - Tüm Hakları Saklıdır