Romanya Vizesi


Romanya Vizesi işlemleri hakkında Genel Bilgiler!

Romanya Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen, henüz Schengen Alanı’na dahil değildir. Buna mukabil, 1 Şubat 2014 tarihinde yürürlüğe giren bir düzenleme ile geçerli Schengen vizesi veya ikamet tezkeresi hamili yabancıların Romanya'ya giriş vizesine ihtiyaç duymadan girebilmeleri ve son 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde ülkede ikamet edebilmeleri sağlanmıştır. 

Türkiye Cumhuriyeti Umumi pasaport hamilileri , Romanya topraklarını kullanarak transit başka bir ülkeye geçmek veya Romanya'ya Turistik veya ziyaret veya seyahat amacı farketmeksizin gidecek kişilerin vize almaları zorunludur.

 

Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik, hizmet veya hususi pasaport hamilileri , Romanya topraklarını kullanarak transit başka bir ülkeye geçmek için veya kısa sureli (90 gün) giriş yapabilmeleri için vizeden muaf tutulmaktadırlar. Bu kişiler, 6 aylık olan sure içerisinde ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren 90 gün kalma hakkına sahiptirler.

 

Marina  Visa Service Team                                          -                                        Marina  Vize Servisi Ekibi

 

 

Umumi pasaport

Umumi pasaport - Romanya Vizesi Gerekli

Romanya Vizesi Gerekli

Hizmet pasaportu

Hizmet pasaportu - Romanya Vizesi Gerekli Değil

Romanya Vizesi Gerekli Değil

Hususi pasaport

Hususi pasaport - Romanya Vizesi Gerekli Değil

Romanya Vizesi Gerekli Değil

Diplomatik pasaport

Diplomatik pasaport - Romanya Vizesi Gerekli Değil

Romanya Vizesi Gerekli Değil

 


Yorum gönderiliyor lütfen bekleyiniz...
Whatsapp
+90 538 954 74 58
E-mail
info@marinaturizm.com
Telefon
+90 212 530 04 31
© 2017 Marina Turizm - Tüm Hakları Saklıdır